Najwyższe wymagania do zastosowań w nowoczesnym sterowaniu domem i budynkiem
System KNX jest światowym standardem w automatyce budynkowej. Początki jego sięgają 1990r. Aktualnie wpiera go ponad 400 producentów i ponad 70000 integratorów, ludzi którzy potrafią programować i tworzyć instalacje w tym systemie. Daje to gwarancję że, system nie zniknie z rynku. W odróżnieniu od systemów radiowych, KNX odporny jest na zakłócenia, a jego decentralizacja sprawia że, awaria jednego elementy nie zatrzymuje całego systemu.

Fakty:
KNX oferuje wybór spośród ponad 8000 urządzeń automatyki budynkowej, od prostych po bardzo zaawansowane, następnie łączenie ich w dowolnych konfiguracjach i na koniec parametryzowanie jednym programem narzędziowym.

Standard KNX jest rozwijany od 30 lat. Działa na całym świecie w milionach instalacji. Żaden inny system smart home nie był testowany w takiej skali i w tak długim czasie. Ponadto nowe urządzenie czy producent ubiegający się o certyfikację musi spełnić rygorystyczne kryteria norm KNX.

KNX to otwarty protokół – standard w branży inteligentnych budynków. W przeciwieństwie do zamkniętych systemów tworzonych przez niektórych producentów, KNX jest rozwijany przez ponad 500 producentów, w tym ABB, Hager, Gira, Siemens, Stiliger czy Vaillant. To KNX wyznacza przyszłość branży.

Przyciski można dobrać, kierując się dowolnym gustem z szerokiej palety: od ekskluzywnych po budżetowe, od tradycyjnych po utrzymane w nowoczesnym designie. W niektórych klawiszach znajdują się także czujniki temperatury, wilgotności, czy stężenia CO2.